Embed

İsmail Kılınç genç yazarlar yetiştiriyor

 

İsmail Kılınç genç yazarlar yetiştiriyor

Fatih Üniversitesi ve Erdemder tarafından açılan yazarlık okuluna usta yazarlar ve genç yazar adayları büyük ilgi gösterdi. Erdemli Yazarlar Okulu’nda Türkiye’nin önde gelen yazarlarından Ahmet Turan Alkan, Toktamış Ateş, Ali Çolak, Prof Cihan Okuyucu, Mehmet Erdoğan, Sezai Coşkun, Niyazi Sanlı, Halit Esendir, İsmail Kılınç, Emine Eroğlu ve Yavuz Bülent Bakiler eğitim veriyor. 3 Ay önce açılan yazarlık okulu 65 öğrencisiyle Türkiye’nin en büyük yazarlık okulu olma özelliğini taşıyor.


Üretken Yazarlar Sürekli  Yazanlardır.

Erdemli Yazarlar Okulu’nun dünkü konuşmacısı Gazeteci Yazar İsmail Kılınç oldu. Kılınç gelişmiş ülkelerin üniversitelerinde yazarlık okulunun olduğuna ve bu okullardan çok sayıda yazar yetiştiğine vurgu yaptı. Kılınç yaptığı konuşmada üretken ve sıradışı yazarlık, orijinal üslup, kesintisiz ilhama maruz kalmak, özgüven ve üretken yazarlığın sırlarını açıkladı. Kılınç; “Üretken ve sıradışı yazılar yazarsanız üretken, sıradışı yazar olursunuz. Yaşam tarzınız sıradışı olsun. 7 Milyardan farklı, sıradışı düşünmek ve yamak lazım. Yoksa bir papağandan farkımız olmaz” dedi.

Yazarların İlham Problemini Çözdük

Konuşmasında “Yazarların ilham problemini çözdük. İlham problemi olan yazarlar tembel yazarlardır” diyen Kılınç; “İlham çok okuyup çok yazan yazarlara gelir. Bazı yazarlar aylarca yıllarca yatarak ilham bekliyorlar. İlham gelmesini istiyorsan hiç olmazsa otur ve eline kağıt kalem al. Mesela 99 Esmaü’l Hüsna 99 ilham kaynağı olabilir. İlham problemi olanlar çalışma masalarının karşısına 99 Esmayı assınlar ve olaylara 99 açıdan baksınlar. İlham gönderene dua eder veya yazılarınızda ilham gönderene yer verirseniz ilham taarruzuna maruz kalırsınız” şeklinde konuştu.

Erdem Kültür ve Dayanışma Derneği bünyesinde yapılan Erdemli Yazarlar Okulu 65 öğrencisiyle Türkiye’nin en büyük yazarlık okulu olma özelliği taşıyor. Yazarlık okuluna müracaat için 0537 865 90 90 telefonu arayabilirsiniz. 

http://www.haberaktuel.com/ismail-kilinc-genc-yazarlar-yetistiriyor-haberi-553618.html

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !